بکاپ، همین حالا!!!

روش های مختلف گرفتن بکاپ

دنیای کنونی بدون شک دنیای اطلاعات است امروزه هر شخصی اطلاعات مهمی اعم از فیلم و عکس و فایل بر روی حافظه های خود ذخیره دارد که فقدان آن به هیچ صورتی قابل جبران نیست بهترین روش جهت حفظ و حراست از اطلاعات گرفتن بکاپ بوده تا در صورت بروز هر گونه مشکل سخت افزاری و نرم افزاری نسخه پشتیبان اطلاعات از دست رفته را جبران کند.

بکاپ گرفتن دارای انواع و روش های مختلفی می باشد که ما در این نوشتار به اختصار به توضیح هریک می پردازیم

1-تهیه نسخه پشتیبان روی درایو اکسترنال:

یکی از روش های گرفتن بکاپ از اطلاعات تهیه نسخه پشتیبان روی هارد اکسترنال است. جهت این امر می توانید عکس ها و فیلم های خود را روی هارد کپی کنید و یا در ویندوز 8 و 10 از گزینه File History استفاده کنید. در صورتی که کاربر ویندوز 7 هستید از Widnows Backup استفاده کنید.در بازه های زمانی مختلف هارد دیسک را به کامپیوتر متصل کرده تا عمل بکاپ گیری به صورت خودکار انجام شود و در صورتی که به صورت دستی اطلاعات خود را روی کامپیوتر کپی می کنیداقدام به انتقال فایل های جدید نمایید.

backup

2- تهیه نسخه پشتیبان روی اینترنت:

اگر می خواهید اطلاعات شما برای همیشه محفوظ بماند تهیه نسخه پشتیبان روی اینترنت یکی از مطمئن ترین راه ها می باشد.

سرویس های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید مثل Backblaze ، Carbonite ، MozyHome .

کلیه این سرویس ها با هزینه ای نسبتا مناسب اقدام به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شما می کنند که ارزش این سرمایه گذاری در مواقعی که اطلاعات از بین می روند مشخص می شود.

بکاپ با backblazeنکته مهم در مورد نحوه کارکرد این نرم افزارها این است که به صورت مخفی در پشت زمینه سیستم عامل فعالیت کرده و اقدام به بکاپ گیری از اطلاعات می نمایند. باید به این نکته نیز توجه کرد که فرایند بکاپ گیری برای بار اول زمان بر خواهد بود چرا که حجم اطلاعات بالا است.

3-تهیه نسخه پشتیبان از طریق سامانه های ابری:

روش های تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر ابر در حقیقت بکاپ محسوب نمی شوند بلکه تنها برای یکپارچه سازی اطلاعات بر روی دستگاه های مختلف استفاده می شوند. اما اکثر افزاد از این سرویس ها برای پشتیبان گیری استفاده می کنند از نمونه های این سرویس ها می توان به Dropbox، Google Drive یا Microsoft OneDrive اشاره کرد. از مشکلات این سرویس ها می توان به محدودیت حجم اطلاعات اشاره کرد و در صورتی که قصد آپلود فایل های بیشتری داشته باشید می بایست هزینه پرداخت کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

مرور