5 ترفند آیفون که احتمالا نمیدانستید!

ترفندهای ایفون

شرکت های سازنده گوشی های تلفن همراه همواره در هنگام معرفی گجت های خود سعی بر نشان دادن برتری های آنان نسبت به سایر محصولات دارند. با این حال گاهی این شرکت ها ویژگی هایی زیادی از محصولات را با هدف جذب هرچه بیشتر مشتریان به صورت عمومی معرفی نکرده تا کاربران خود به آنان بپردازند. در این نوشتار به معرفی چند ترفند آیفون می پردازیم که شاید از آنها بی اطلاع بوده باشید.

دسترسی سریع به ماشین حساب

همه ما به کرات از ماشین حساب تلفن همراه خود استفاده کرده ایم. در صورتی که قصد استفاده از ماشین حساب آیفون خود را داشته باشید جهت هربار استفاده می بایست گوشی خود را آنلاک کنید اما ما راه حل کوتاهتری را پیشنهاد میکنیم.

  • پنل نوتیفیکیشن را به پایین بکشید.
  • در قسمت جستجو مسئله ریاضی مورد نظر خود را مطرح کنید.
  • آیفون به سادگی به حل مسئله خواهد پرداخت.

(نکته قابل توجه این است برای استفاده از این قابلیت باید پنل نوتیفیکیشن خود را در حال لاک فعال کنید)

ترفند ماشین حساب ایفونفیکس کردن فوکوس و نوردهی دوربین

هنگامی که دوربین گوشی شما فعال است با تپ کردن روی صفحه نمایش و ناحیه مورد نظر میتوانید علاوه بر فوکوس نوردهی را نیز تنظیم کنید اما به محض تکان خوردن دوربین این تنظیمات نیز از بین خواهد رفت برای حفظ این تنظیمات از این ترفند آیفون استفاده کنید: انگشت خود را روی بخش دلخواه چند لحظه نگه داشته تا یک مربع زرد رنگ بالای صفحه ظاهر شود اکنون در صورت تغییر موقعیت و زاویه فوکوس و نوردهی ست شده باقی خواهد ماند.

حفاظت از حریم شخصی با DuckDuckGo

در صورتی که حفظ امنیت برای شما اهمیت دارد از DuckDuckGo استفاده کنید. این موتور جستجو اجازه ذخیره کردن IP شما را نداده بنابراین شخص دومی قادر به جمع آوری اطلاعات شما نمی باشد.برای استفاده از این مرورگر در بخش Settings سافاری را انتخاب کرده و در بخش Search Engine موتور جستجوی DuckDuckGo را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید. این ترفند آیفون باعث حفظ حریم شخصی شما خواهد شد.

چک کردن اینباکس هنگام نوشتن ایمیل

ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد که در حال پاسخ دادن و یا نوشتن یک ایمیل جدید هستید و قصد دارید اطلاعاتی را از یک ایمیل قدیمی مشاهده کنید و یا در همان لحظه یک ایمیل جدید دریافت می کنید برای اینکه همزمان بتوانید به هردو صفحه دسترسی داشته باشید باید از ترفند آیفون استفاده کنید بدین صورت که میتوانید تب New Message ره که بین Send و Cancel پایین کشیده تا به Inbox دسترسی داشته باشید.پس از انجام کار روی تب پایین صفحه بزنید تا به ایمیل دی حال ویرایش بازگردید.

زمانبندی قطع خودکار موزیک

بسیاری از کاربران تلفن های همراه قبل از خواب خود به موسیقی گوش می دهند و بالطبع ممکن است بعد از خوابن یز پخش موسیقی ادامه داشته باشد برای قطع خودکار موزیک می توان از اپلیکیشن Clock استفاده کرد بدین صورت که اپلیکیشن را باز و از قسمت Timer زمانبندی مورد نظر برای پخش موزیک را انتخاب کرده و سپس روی گزینه When Timer Ends تپ کرده و Stop Playing را انتخاب نمایید.

با استفاده از این ترفند آیفون پس از اتمام زمانبندی مورد نظر پخش موزیک متوقف می گردد.

ست کردن تایمر برای موزیک

دیدگاهی بنویسید

مرور